W jaki sposób można wykorzystać neony LED?

Ostatnimi czasy neony LED są bardzo często wykorzystywane jako dekoracje różnego typu pomieszczeń. Wykorzystuje się je zarówno w domach mieszkalnych jako dekorację do danego pomieszczenia, ale również jako dekorację do biura czy sklepu. Takie neony stają się wręcz powoli trendem, który każdy z nas chciałby naśladować. Warto jednak wspomnieć, iż ta moda na neony wcale nie jest nowością, przyszła ona jako naśladownictwo trendów z lat 60, oraz 70., kiedy to neony były bardzo modne, jeśli chodzi o różne bary, restauracje, czy innego typu lokale. Zdecydowanie jednak warto się czegoś o nich dowiedzieć, przed ich zakupem.

Czym w ogóle są neony LED?

Gdyby najprościej wytłumaczyć, czym są neony, można byłoby określić je dosłownie jako rurki ułożone w dany kształt i wypełnione odpowiednim gazem oraz zatopionymi elektrodami. Jeśli chodzi o samo działanie takiego neonu, warto wiedzieć, że po jego włączeniu do rurki doprowadzanie jest wysokie napięcie i w związku z tym gaz promieniuje. My natomiast odbieramy to zjawisko jako świecenie się neonu. Jeśli chodzi o konkretne kolory, które widzimy, zależne są one głównie od składu gazu, który znajduje się we wnętrzu rurki neonu. Neon jako forma oświetlenia nie wziął się oczywiście znikąd. Neon to również jest gaz, który wraz z argonem i rtęcią stanowią mieszankę, która służy do wypełniania rurki neonu. To właśnie ta mieszanka gazów sprawia, iż odbieramy nasz neon jako obiekt świecący się.

Zastosowania neonów LED

Jeśli chodzi o zastosowanie takich neonów, można je zastosować tak naprawdę wszędzie, gdzie tylko zechcemy. Jeśli mamy na to ochotę, mogą one być zamontowane w każdym miejscu, jakie wybierzemy, oczywiście pamiętając o kilku istotnych kwestiach, które należy wziąć pod uwagę podczas montażu takiego neonu. Neony świetnie sprawdzą się jako element dekoracyjny pokoju, w którym spędzamy wiele swojego czasu. Będą one po prostu cieszyły oko, zwłaszcza wtedy, kiedy będą nas odwiedzali goście. Innym zastosowaniem neonów jest wykorzystywanie ich na przykład w kawiarniach, restauracjach, sklepach, salonach fryzjerskich czy kosmetycznych, lub też tak naprawdę w każdym innym lokalu, który przyjdzie nam do głowy. Jeśli tylko wpadniemy na pomysł, że neon byłby dobrym rozwiązaniem jako dekoracja jakiegoś pomieszczenia, najprawdopodobniej właśnie tak jest. Przed zakupem neonów warto jednak wiedzieć o kilku aspektach, związanych z zakupem i użytkowaniem takiego neonu. Przede wszystkim warto wiedzieć, iż są one dość drogie, jeśli chodzi o sam zakup, a także podczas użytkowania mogą one generować nieco większe kosztu zużywania prądu niż zwykle. Co więcej, poprzez wykorzystywanie rtęci do wypełniania neonu nie są one w pełni bezpieczne, stąd też należy bardzo uważać, by w żaden sposób taki neon nie uszkodził się.