Taśmy ledowe – czy i gdzie warto

Masz zamiar zamontować u siebie w domu lub w firmie taśmy ledowe? Wiedz, że to dobry wybór! Takie oświetlenie wspaniale wygląda, podnosząc walory estetyczne mieszkań, domów, tarasów, balkonów, witryn sklepowych oraz wielu innych miejsc. Często pełnią też praktyczną rolę, na przykład akcentują strome schody, czy niskie stropy. Musisz pamiętać, że sama taśma to nie wszystko – potrzebujesz też odpowiednich profili!

LED profile aluminiowe – czym się charakteryzują

Profile z aluminium spełniają szereg zadań, takich jak:
-zabezpieczają taśmy przed przegrzaniem
-przedłużają żywotność oświetlenia ledowego
-sprawiają, że urządzenie może wykorzystać swój pełen potencjał
-wpływają znacząco na podniesienie walorów estetycznych wnętrz
Aluminium ma właściwości, które wspaniale współgrają z nowoczesnymi urządzeniami. Jest to również materiał bezpieczny w stosowaniu i wykazuje się nie tylko wysoką odpornością, ale jest też elastyczny. Profile do do taśm LED mogą być przeznaczone na jedną lub kilka taśm. Szerokie profile do tego rodzaju oświetlenia będą też idealne do zamontowania dwóch, trzech, a nawet sześciu taśm ledowych.

Rodzaje profili ledowych ze względu na miejsce montażu

Profile LED muszą być dopasowane do rodzaju miejsca, w którym chcemy umieścić nasze taśmy. Zdecyduj się zatem, na któryś z profili, takich jak:
1.Profil LED wpuszczany: będzie dobry do podwieszanych sufitów.
2.Profil kątowy: przeznaczony do różnego rodzaju narożników.
3.Profil LED okrągły do nowoczesnych wnętrz.
4.Profil LED natynkowy: przeznaczony do montażu na meble, w tym półki sklepowe lub barowe.
5.Profil podłogowy: najlepszy do miejsc o podwyższonej wilgotności, na schody oraz na płaszczyzny podłogowe
6.Profil schodowy LED: jest przeznaczony do montażu na stopnie schodów.
Kiedy już masz pasujący rodzaj i wybrałeś profile do taśm LED, koniecznie powinieneś też zaopatrzyć się w klosze. Klosze do oświetlenia ledowego pełnią funkcję ochronną i ze względu na to, czy są przezroczyste, czyli transparentne, czy mają mleczną barwę, dają inne światło. Klosze mleczne zapewniają miękkie, przyjemne w odbiorze światło, które pasuje do miejsc rozrywkowych, takich jak bary lub restauracje. Natomiast klosze transparentne będą odpowiednie do tych pomieszczeń, w których chcemy zaakcentować, jakieś niebezpieczne elementy, na przykład niskie stropy lub bardzo wąskie, strome schody. Klosze przezroczyste nadają się także na witryny sklepowe i skupiają uwagę klientów.