Rodzaje usług aplinistycznych

Alpinistą jest człowiek, który uprawia wspinaczki górskie, stąd przez pasję zrodził się biznes polegający na wykonywaniu prac z tym związanych, a jego niewątpliwą zaletą jest wykonywanie zadań w niedostępnych miejscach. Wraz z rozwojem infrastruktur praca na wysokości wymagała specjalnych kwalifikacji a do realizacji zadań wykorzystuje się techniki linowe, oraz specjalistyczny sprzęt atestowany, który spełnia wszelkie wymogi.

Alpinizm przemysłowy charakteryzuję się efektywnością i dokładnością, w połączeniu z umiejętnościami manualnymi, a także nowoczesnymi technologiami, sprzętem jak siatki bezpieczeństwa, daje gwarancje wykonywanych usług. Bezpieczeństwo jest tutaj priorytetem, dlatego przed wykonaniem zlecenia dokładnie sprawdza się warunki atmosferyczne jakimi jest pogoda, wiatr.

Rodzaje usług wysokościowych

W raz z rozwojem branży, usługi wysokościowe wykonywane były w następujących rodzajach prac:

Wycinka drzew w bliskiej odległości od budynku i w pobliżu linii energetycznych, w tym przypadku trzeba się zorientować czy dane drzewo na posesji wymaga pozwolenia na wycinkę. Prócz wycinki, poszerzeniem usługi jest, wywóz drewna, pielęgnacja, obniżanie wysokości drzew, rozluźnianie korony i usuwanie chorych gałęzi.

Mycie okien na wysokości to usługi alpinistyczne, które wymagają doświadczonych profesjonalistów. Prace wykonuje się w przeszklonych obiektach – wieżowcach, biurowcach, czy drapaczach chmur, stosuję się do tego techniki liniowe i wysokiej klasy środki czyszczące.

Naprawy elewacji, gdzie budynki wymagają drobnych napraw, takich jak usuwanie pleśni i zabezpieczenie preparatami chroniącymi, uszczelnianie okien, wymiany termoizolacji, remont tynku.

Odśnieżanie dachu, w tym przypadku praca jest dostosowana do rodzaju i konstrukcji budynku. Oferowane są odśnieżania ręczne, chemiczne, mechaniczne. Zależne jest to od grubości pokrywy śnieżnej i powierzchni dachu.

Montaż reklam, jest to rodzaj zlecenia gdzie klient dostarcza materiały do wykonawcy. Pierwszym krokiem jest wykonanie pomiarów, a następnie rozłożenie konstrukcji nośnej w miejscu zamieszczenie reklamy, a następnie montaż, dostępne jest również demontowanie reklamy.