Jaka pościel dla noworodka, rocznego dziecka i dwulatka?

Czy wiesz, że jakość pościel dla dziecka ma ogromne znaczenie? Pod uwagę należy wziąć nie tylko interesujący, przyjazny design. Ważny jest rodzaj tkaniny, z której uszyto komplet, a także pasujący do wieku dziecka rozmiar. Dowiedz się, jak wybierać pościel dla dzieci, aby sprzyjała ono spokojnemu wypoczynkowi Twojej pociechy!

Pościel z wyjmowanym wkładem, czy bez – na co się zdecydować?

Jeżeli chcesz kupić najlepszą pościel do łóżeczka dla dzieci musisz zdecydować się na model z wyjmowanym wkładem lub bez. Komplety bez wyjmowanego wkładu będą najlepsze dla noworodków i niemowląt. Taka pościel nie ma zamków, guzików, ani żadnych innych elementów, które mogłyby podrapać malucha lub powodować jego dyskomfort. Pościel do łóżeczka dla dzieci, które nie ukończyły pierwszego roku życia jest na ogół lekka i płaska. Dla takich maluchów niewskazane są puszyste i grube komplety, w których maluch może się zapaść. Jeżeli Twoje dziecko skończyło właśnie rok, możesz śmiało kupić większą kołdrę i grubszą poduszkę oraz dodatkowo poszewki. Roczny szkrab bez problemu się odkryje, kiedy będzie mu za gorąco oraz potrafi sam zmienić niewygodną pozycję ciała.

Dla dzieci z alergiami i nadwrażliwych sensorycznie – jakie tkaniny

Gdy Twoje dziecko reaguje płaczem na szorstkie tkaniny i wręcz nie może zasnąć z powodu nieprzyjemnej w dotyku kołderki, koniecznie kup mu którąś z poniższych pościeli:
pościel z jedwabiu
pościel syntetyczna
pościel bambusowa
Jedwabna pościel jest niezwykle miła w dotyku i sprawdzi się w przypadku dzieci z nadwrażliwością sensoryczną. Ponadto, tkanina z jedwabiu jest w pełni naturalnym materiałem o dużej lekkości i przewiewności. Gdy masz w domu alergika, możesz zdecydować się na pościel z wypełnieniem syntetycznym i poszewki z bambusa. Poduszki dla dzieci oraz kołdry z poszewkami z bambusa, nie tylko odbijają kurz i nie gromadzą roztoczy. Materiał ten wykazuje świetne właściwości higroskopijne.

Uniwersalna pościel z bawełny – zalety

Bawełna to doskonała tkanina pod każdym względem! Jej zalety, to:
możliwość prania w bardzo wysokiej temperaturze 90 stopni
ma właściwości oddychające
zimą wspaniale grzeje, a latem nie prowadzi do przegrzania

Ponadto, bawełnę można prasować i jest ona bardzo przyjemna w dotyku. Gdy Twoje dziecko nie ma żadnych alergii, ani tez nie jest szczególnie nadwrażliwe na dotyk, taka bawełniana pościel świetnie się sprawdzi i zapewni najlepszy komfort!