Ciekawe naturalne zabiegi – moksoterapia i elektrostymulacja

Stymulacja ciała i pewnych miejsc na nim może być bardzo skutecznym sposobem na poradzenie sobie z wieloma dolegliwościami jak również na poprawę stanu zdrowia. Metody są bardzo zróżnicowane i wykorzystywane w bardzo wielu sytuacjach. Nie ma się co temu dziwić, bardzo często wybór właściwej metody związany jest na przykład ze stanem zdrowia czy rodzajem schorzenia u danej osoby.

Elektrostymulacja i jej wykorzystanie

Elektrostymulacja mięśni od wielu lat zyskuje sobie popularność jako metoda na poprawę stanu zdrowia całego organizmu. Szczególnie często wykorzystywana jest w rehabilitacji, zwłaszcza w przypadku osób z problemami z poruszaniem się, na przykład po przebytych wypadkach. W wielu sytuacjach bowiem mięśnie w wyniku zastoju nie są wstanie funkcjonować prawidłowo. Na pewno jedną z lepszych form ich rehabilitacji są ćwiczenia fizyczne, jednak wiele osób nie może się forsować, co wyklucza taką formę rehabilitacji. Elektrostymulacja polega na pobudzaniu mięśni do działania poprzez odpowiednio dobrane impulsy elektryczne. Ich moc jak również częstotliwość powinny być indywidualnie dobrane do każdej osoby i jej potrzeb.

Obecnie takie możliwości daje nie tylko sprzęt znajdujący się w gabinetach rehabilitacji czy w gabinetach lekarskich – zobacz: elektrostymulacja Poznań w gabinecie INNmed. Jest bowiem bardzo wiele urządzeń, które bez problemu można stosować także w domu. Na pewno jednak specjalista powinien dobrać moc i tryby działania, aby przyniosły one spodziewane efekty. Ponadto urządzenia przeznaczone do użytku w domu bardzo często mają znacznie mniejszą moc, niż te wykorzystywane w gabinetach. Chodzi przede wszystkim o to, aby nikt podczas ich stosowania nie zrobił sobie krzywdy.

Termoterapia, czyli moksoterapia – co to jest?

Bardzo dobre efekty w leczeniu wielu schorzeń i problemów zdrowotnych daje także zastosowanie wysokich temperatur. Jedną z takich metod, które wykorzystują to zjawisko jest moksoterapia, która bazuje przede wszystkim na naukach medycyny dalekiego Wschodu. Podstawą tej właśnie terapii jest zioło o nazwie moksa, spotykane w krajach Dalekiego Wschodu. Do terapii wykorzystywane jest po wysuszeniu. Sama terapia bazuje na pobudzaniu określonych punktów na ciele, podobnie jak akupunktura, jednak w tej sytuacji zamiast igieł stosuje się oddziaływanie ciepłem. Co więcej, ciepło pochodzi właśnie ze spalania wysuszonego zioła, co daje dodatkowe efekty lecznicze w postaci aromaterapii.

Przeprowadzanie zabiegów moksoterapii musi być jednak wykonywane przez osoby z odpowiednim doświadczeniem. Konieczne jest bowiem właściwe wskazanie punktów na ciele, które mają być poddane zabiegom, inaczej bowiem efekt może nie zostać osiągnięty.