Catering dietetyczny dla każdego

Kompletny zestaw posiłków na cały dzień? Oczywiście, że tak! Jeśli szukasz idealnej diety i chcesz przez to poprawić swoje zdrowie lub po prostu wykluczyć jakieś alergeny lub nie masz czasu na przygotowywanie pracochłonnych posiłków, wówczas skorzystaj z cateringu dietetycznego! Sprawdź czym się wyróżnia taki sposób żywienia i jakie są jego wady i zalety!

Dieta pudełkowa Kraków – najlepszy catering w twoim mieście!

Sprawdź ofertę OptimalFit.pl – catering dietetyczny w Krakowie (i nie tylko)!

Kraków obfituje w różnego rodzaju lokale gastronomiczne i oferty z jedzeniem na dowóz. Nie musisz iść do restauracji lub baru, żeby zdrowo zjeść. Catering dietetyczny jest doskonałym pomysłem wtedy, gdy:
– chcesz zrzucić kilka kilogramów
– masz problem z ułożeniem swojej diety z powodu alergii, chorób przewlekłych w tym także chorób układu pokarmowego
– jesteś rekonwalescentem
– chcesz zamówić posiłki dla bliskiej Ci osoby, na przykład: dziecka, nastolatka, seniora którzy nie radzą sobie zbyt dobrze z samodzielnym przygotowywaniem dań
Dieta pudełkowa jest również dla tych, którzy nie mają czasu na przygotowanie posiłków.

Jakie są wady i zalety cateringu dietetycznego?

Firma cateringowa współpracuje z dietetykami, a to oznacza, że jadłospis jest umiejętnie rozplanowany. Zamawiający otrzymuje przeważnie 5 niewielkich dietetycznych porcji, które spożywa średnio co 3 godziny. Dużą zaletą cateringowego jadłospisu jest bardzo szerokie zróżnicowane posiłków, zaskakujących oryginalnością!
Ze względu na szczególne wymagania diety pudełkowej, tak jak było to powiedziane powyżej, firmy cateringowe współpracują z profesjonalnymi dietetykami, którzy układają nietuzinkowe jadłospisy biorąc pod uwagę:
– alergeny
– dzienne zapotrzebowanie na kalorie
– potrzebę urozmaicenia posiłków
– preferencje smakowe
– potrzeby zdrowotne
– zapotrzebowanie na mikroelementy i makroelementy a także na wartości odżywcze
Wadą posiłków cateringowych jest niekiedy ich cena. Chociaż wobec dużej konkurencji firmy prześcigają się w promocjach oraz w atrakcyjnym urozmaicaniu oferty. Jeżeli nie wiesz na co się zdecydować, może powinieneś zamówić zestaw próbny? Kosztuje on naprawdę niewiele! Wówczas będziesz mógł ocenić, czy ta dieta jest właśnie dla Ciebie!

Jak odbywa się dostarczanie posiłków cateringowych?

Dostawa cateringu odbywa się każdego dnia, zazwyczaj rano. Korzystając z Internetu możemy dowolnie modyfikować poszczególne jadłospisy na dany dzień, ale powinniśmy dokonać zmian przynajmniej na 2 dni przed planowaną datą dostarczenia. Gdy zrobisz to w ostatniej chwili, catering nie będzie w stanie przygotować Ci odpowiedniego dania. Pamiętaj również, że nagminne modyfikacje nie są mile widziane i po prostu nierealne do wykonania przez firmę cateringową. Jeśli nie możesz odebrać danego dnia swoich posiłków, dostawę możesz przełożyć na późniejszą godzinę, ale również musisz to zrobić wcześniej na swoim profilu klienta.

Podsumowanie
Dieta pudełkowa Kraków? Firma cateringowa w dużym mieście coraz częściej stawia na opakowania biodegradowalne, co sprzyja dbałości o środowisko. Ponadto, ogromną korzyścią diety pudełkowej jest spożywanie urozmaiconych posiłków, osiągnięcie celu: na przykład schudnięcie, regeneracja organizmu po przebytej chorobie lub po intensywnych treningach. Catering zdobywa też coraz większą popularność wśród seniorów a także rodziców dzieci, którzy chcieliby aby ich pociechy jadły zdrowo. Jedynym minusem tej diety może być koszt, który waha się od 40 do 70 zł za około 5 posiłków dziennie.